EN
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi

Fair Play Ödüllerine Aday Gösterme Kılavuzu

Türkiye Fair Play Ödülleri, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından her yıl verilir. Buna ilişkin her türlü araştırma, çalışma, organizasyon Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu tarafından yürütülür.

Adaylık Gerekçeleri

Fair Play ödülünde; centilmenlik, özveri içeren yaşanmış olaylar ön planda yer alır. Ödüller, ‘Sportif Davranış’, ‘Kariyer’ ve ‘Tanıtım’ olmak üzere üç dalda dağıtılır.

Aday Gösterilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Davranış dalında; yaşanmış bir olayın, hareketin olması, bunun belgeleriyle sunulması gerekir.
  • Kariyer dalında; kişi ya da kuruluşun yaşam boyu fair play ilkelerini özümsemiş yapısı, topluma, ülke sporuna katkısı ve herhangi bir dalda başarılarıyla örnek alınacak bir kimliğe sahip olması önemlidir.
  • Tanıtım dalında; fair play’i, centilmenliği, özveriyi topluma iletme, yayma konusunda yapılan örnek çalışmalar dikkate alınır.

Kimler Nasıl Aday Gösterilebilir?

  • Türkiye Fair Play Ödülleri kişilere, takımlara ve kurumlara verilebilir.
  • Fair Play ödülüne aday gösterileceklerle ilgili olayın ilgili  yıl içinde gerçekleşmesi veya geçmişten günümüze büyük bir birikimin noktalanma dönemi olması gereklidir.
  • Ödüle aday gösterilecek kişi, spor ekibi ve kuruluşa ilişkin belgeler adaylık formuna mutlaka eklenmelidir.

TMOK 2015 Türkiye Fair Play Ödülü Aday Formu

Açıklama: Aday Formu'nu dijital ortamda doldurup göndermek için bilgisayarınıza indirip Adobe Reader uygulaması ile açmanız gerekmektedir. Ardından formu doldurabilir ve altında bulunan "e-postayla Gönder" butonunu kullanarak bize ulaştırabilirsiniz. Formun ekinde göndermek istediğiniz dijital dokümanları da e-postaya ekleyebilirsiniz.


Yayınlarımız

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi - National Olympic Committee of Turkey
© 2013 Tüm Hakları Saklıdır