EN
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi

Fair Play Duyuruları

11.2.2016

Bakan Kılıç TMOK Fair Play Komisyonu Heyetini Kabul Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu heyetini kabul etti. Bakanlık makamında gerçekleşen kabulde, TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Murat Özbay, Avrupa Fair Play Birliği 2. Başkanı Erdoğan Arıpınar ve komisyon üyeleri yer aldı. Komisyon heyeti, Bakan Çağatay Kılıç'a çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 


2015 Türkiye Fair Play Ödülleri Aday Belirleme Süreci Başladı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) 2015 Türkiye Fair Play Ödülleri için aday belirleme süreci başladı. TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Murat Özbay, Fair Play ödülüne aday gösterilecek kişi, spor ekibi, kurum veya kuruluşla ilgili olayın 2015 yılı içerisinde gerçekleşmiş olması gerektiğini vurgulayarak, adaylık gerekçesinin açıklayıcı ve kanıtlayıcı belgelerin de aday formuna eklenmesi gerektiğini belirtti. TMOK 2015 Türkiye Fair Play Ödülü Aday Formu, TMOK’un resmi web sitesinden ( http://www.olimpiyat.org.tr ) indirilebiliyor.

TMOK 2015 Türkiye Fair Play Ödülleri, ‘Sportif Davranış’, ‘Kariyer’ ve ‘Tanıtım’ olmak üzere üç dalda verilecek. 2015 Türkiye Fair Play Ödülü’ne aday gösterileceklere ilişkin formların 31 Ocak 2016 Pazar akşamına kadar Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu, Olimpiyatevi, Ataköy - İstanbul adresine gönderilmesi gerekiyor. Aday formları TMOK’un (0212) 560 00 55 numaralı faksı veya info@olimpiyat.org.tr e-posta adresi üzerinden de Fair Play Komisyonu’na ulaştırılabiliyor.

 

TMOK 2015 Türkiye Fair Play Ödülü Aday Formu

 


TMOK Fair Play Kervanı Yeni Döneme Elazığ Fırat Üniversitesi'nden başladı

TMOK Fair Play Komisyonu’nun daha önce üç üniversitenin beden eğitimi ve spor yüksek okullarında (BESYO) gerçekleşen Fair Play Kervanı etkinliklerinin yeni dönemdeki ilk durağı Elazığ Fırat Üniversitesi oldu.

TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Murat Özbay, Genel Koordinatör Erdoğan Arıpınar, Sekreter Bilge Donuk, komisyon üyeleri Mehmet Atalay, Teoman Güray ve Semra Demirer’den oluşan heyette 2011 CIFP Baron de Coubertin Büyük Ödülü’nü kazanan jokey Erhan Yavuz da yer aldı.

Üniversitede Dekan Vekili Prof. Dr. Cengiz Arslan ve Rektör Prof. Dr. Kutbettin Demirdağ tarafından karşılanan heyet, düzenlenen basın toplantısında yerel medyayı bilgilendirdi. Dünya Fair Play karikatürlerinden oluşan serginin de açıldığı Fırat Üniversitesi’nde verilen konferansa öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Fair Play’in çeşitli örneklerle ele alındığı konferansta, 2011 CIFP Fair Play  Büyük Ödülü’nü  kazanan jokey Erhan Yavuz, olayın videosu eşliğinde hikayesini anlattı.

TMOK Fair Play Kervanı’nın bundan sonraki durağı Konya Selçuk Üniversitesi olacak.


TMOK Fair Play Üniversiteler Kervanı'nın Kış Programı Belli Oldu

TMOK Fair Play Komisyonu’nun Fair Play dünyasında yankı uyandıran Fair Play Kervanı’nın 2014 kış programı Olimpiyatevi’nde yapılan toplantıda belirlendi. Buna göre; kervan 15-16 Ekim’de Elazığ Fırat Ünivesitesi’ne konuk olacak. 17-21 Kasım tarihleri arasında Konya Selçuk Üniversitesi ziyaret  edilecek. 1-5 Aralık tarihleri arasında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek etkinliğin ardından yılın son ziyareti 15-19 Aralık tarihleri arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne yapılacak. Fair Play Kervanı’nın ‘Üniversiteler’ programının kapsamı Dünya Fair Play Karikatür Sergisi, yerel basınla toplantılar, uzmanların konuşacağı Fair Play konferansları ve üniversiteler Fair Play yazı yarışmasından oluşuyor.


Avrupa Fair Play Birliği'nin 20. Yıl Kongresi 7-12 Ekim'de Riga'da

Bu yıl Avrupa’nın Kültür Başkenti seçilen Letonya’nın başkenti Riga 7-12 Ekim tarihleri arasında Avrupa Fair Play Birliği’nin (EFPM) 20. kongresine ev sahipliği yapacak. 30’a yakın ülkenin katılacağı kongreye Türkiyeden EFPM Başkan Yardımcısı Erdoğan Arıpınar’ın yanı sıra TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Murat Özbay ve komisyon sekteri Bilge Donuk katılacak. Öte yandan, TMOK’un Dünya Fair Play Karikatür Sergisi de EFPM’nin 20. kuruluş yıl dönümü onuruna 8-11 Ekim tarihleri arasında Riga’da açılacak. TMOK, sergi için Letonca ve İngilizce broşür hazırladı.


TMOK 2013 Fair Play Ödülleri Basın Toplantısı 6 Mayıs 2014 Salı 11:00’da Olimpiyatevi’nde Gerçekleştirilecektir

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu, Fair Play Ödülleri ile ilgili basın toplantısı 6 Mayıs 2014 Salı günü saat 11.00’de Olimpiyatevi’nde yapılacak. Toplantıda 2013 Türkiye Fair Play Ödülleri ile Dünya Fair Play Ödülleri’ni kazananlar açıklanacak. Ödüller 13 Mayıs 2014 Salı günü Olimpiyatevi’nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. TMOK Asbaşkanı Hasan Arat ile TMOK Fair Play Komisyonu Başkan ve Üyelerinin hazır bulunacağı toplantıda, 13 Mayıs’ta düzenlenecek törende ödül alacak kişiler ve organizasyonla ilgili tüm detaylara yer verilecek.


'Fair Play Üniversiteler Kervanı'nın İkinci Durağı Şanlıurfa Harran Üniversitesi Olacak

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu’nun bu yıl başlattığı ve 7 üniversitenin Spor Yüksek Okulları’nı hedef alan ‘Fair Play Üniversiteler Kervanı’, Edirne Trakya Üniversitesi’nden sonra bu hafta Şanlıurfa Harran Üniversitesi’ni ziyaret edecek. Kervan, geleceğin beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörlerini, Fair Play konusunda aydınlatmak için sergiler açıyor, konferanslar veriyor ve paneller düzenliyor.

28 Nisan Pazartesi günü Harran Üniversitesi’nde düzenlenecek etkinlikler, Dünya Fair Play Karikatür Sergisi’nin açılışı ile başlayacak.  Bu etkinliği, yerel medya ile birlikte organize edilecek basın toplantısının ardından Erdoğan Arıpınar, Murat Özbay, Lale Orta, Semra Demirer ve Bilge Donuk’un konuşmacı olarak yer alacağı ‘Fair Play’ konferansı izleyecek. Ekip daha sonra ikiye ayrılacak. Şanlıurfa Spor Bölge Müdürlüğü ile Şanlıurfa Spor Lisesi’nde öğrencilere, bölgenin antrenör ve hakemlerine yönelik ‘Türk Sporunda Fair Play’ paneli gerçekleştirilecek.

Sponsor kuruluşlar Hacıbekir, Kiğılı ve Basın İlan Kurumu’nun stand kurarak destek vereceği organizasyonda, yedi üniversitenin katılacağı ‘Fair Play’i En İyi Anlatım’ yarışmasının Şanlıurfa Harran Üniversitesi ayağı da başlatılacak.


‘Fair Play Üniversiteler Kervanı’ Trakya Üniversitesi’ndeydi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu’nun bu yıl başlattığı ve 7 üniversitenin Spor Yüksek Okulları’nı hedef alan ‘Fair Play Üniversiteler Kervanı’ ilk durağı olan Edirne Trakya Üniversitesi’nde çoşkuyla karşılandı. Trakya Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcısı Recep Durmaz, 100 milli sporcu ile 110 öğrencisi olan Kırkpınar Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Müdürü Spor ve Hareket Bilimleri Uzmanı Doç. Dr. İlhan Toksöz, öğretim görevlileri ve öğrenciler Fair Play kervanına büyük ilgi ve konukseverlik gösterirken, Türkiye ve dünya karikatürlerinin sergilendiği törende, sponspor kuruluşlar Hacıbekir, Kiğılı, İBB Spor AŞ ve Basın İlan Kurumu stand kurarak organizasyona destekte bulundular.

Programın ilk günü, rektörlük binasında bir basın toplantısı düzenlenerek çalışma hedeflerinin medyaya anlatılmasının ardından Trakya Üniversitesi’ne Fair Play Şükran Ödülü takdim edildi. Programın ikinci günü ise, salonu tıklım tıklım dolduran öğrenciler eşliğinde Fair Play konferansı gerçekleştirildi. Konferansta hazır bulunan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Fair Play Konseyi Başkanı Murat Özbay, spor yazarı Kahraman Bapçum, Dünya ve Olimpiyat Taekwando şampiyonu Bahri Tanrıkulu, Fair Play Konseyi Sekreteri Doç. Dr. Bilge Donuk ve Genel Koordinatör, EFPM 2. Başkanı ve CIFP Konseyi Üyesi Erdoğan Arıpınar konuşmalar yaparak geleceğin antrenör, menajer ve spor idarecileri olacak gençlere Fair Play olgusunu anlattılar.

Konuşmalar sonunda bu yıl ziyaret edilecek üniversite öğrencileri arasında tertiplenen ‘Fair Play’i En İyi Anlatım’ yarışması tanıtıldı. Aralık ayı sonunda tamamlanacak yarışmada, 7 üniversiteden dereceye giren 21 katılımcıya ödüller verilecek. ‘Fair Play Üniversiteler Kervanı’nın bir sonraki durağı 28-29 Nisan’da Şanlıurfa Harran Üniversitesi olacak.


Türkiye Fair Play Kervanı Yola Çıkıyor; İlk Durak Trakya Üniversitesi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu 2014’ü ‘Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları’nda (BESYO) Fair Play’i Tanıtma Yılı’ olarak ilan etmişti. Bu program kapsamında hazırlanan Fair Play Kervanı ilk ziyaretini 20-21 Mart tarihlerinde Edirne’de Trakya Ünivresitesi’ne gerçekleştirecek. Kervanın programında yerli medya ile yapılacak tanıtım basın toplantısı, üniversitede açılacak ‘Fair Play Karikatür Sergisi’ ve ünlü konuşmacıların yer alacağı Fair Play konferansı bulunuyor. Aynı zamanda, yıl içinde yedi üniversitede organize edilecek Fair Play anlatım yarışması da Edirne’de başlatılacak. Komisyonun Fair Play Kervanı çalışmasına sponsor olarak Hacıbekir, Basın İlan Kurumu, Kiğılı, İBB Spor AŞ ve TSYD katkıda bulunuyor.

10. Uluslararası Ulusal Fair Play Karikatür Yarışması Başladı

Dünyada yalnızca TMOK Fair Play Komisyonu’nun organize ettiği Uluslararası ve Ulusal Fair Play Karikatür yarışması 10. yılına girdi. Türkiye’den ve dünyadan 18 yaş altı gençlerin ve 18 yaş üstü amatör ve usta karikatüristlerin katılabileceği yarışmaya Mart ayında başlayan eser yollama süreci 30 Mayıs 2014 tarihinde sona erecek.Büyük Jüri’nin değerlendireceği eserler Türkiye’de ve Avrupa Fair Play Birliği’nin (EFPM) Riga’da yapılacak 20. kongresinde sergilenecek.

2014 - 2015 Uluslararası - Ulusal 10. Fair Play Karikatür Yarışması

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu’nun düzenlediği ‘2014-2015 Uluslararası - Ulusal 10. Fair Play Karikatür Yarışması’ başlamıştır. Yarışmaya 18 yaş altı gençler ve 18 yaş üstü amatör, usta karikatürcüler katılabilirler.

Fair Play Nedir?

Fair Play bir Anglosakson terimidir. ‘Dürüst Oyun, Dürüst Davranış’ anlamını taşır.
Fair Play’in tam anlamı ise: ‘Etik Üstü Davranış’tır. Etik davranış her konuda kuralları dürüstlükle ve saygı ile uygulamak demektir. Fair Play ise tüm bunların üstünde kişisel çıkarları ve hırsları bastırarak yaşamda üstün insan ruhunu ortaya koymaktır. Sevgi, dostluk, kardeşlik anlayışı olan Fair Play’ın sınırı yoktur. Dünyada tüm sınırlar yapaydır. Çünkü en önemli sınır gönüllerin sınırıdır.

Kısa Tarihçe

FairPlay’in kullanım kökeni 15. yüzyıla kadar uzanır. Şövalyelerin yarışmalardaki centilmenlik dışı davranışları için ‘Foul Play’ tabiri kullanılmıştır. Fair Play bunun tam aksidir. 16. yüzyılda ünlü yazar William Shakespare, eserlerinde Fair Play tabirini kullanmıştır. Fair Play spor diline 18. yüzyılda İngiltere’de ‘İyi Oyun’ anlamında kullanılarak girmiş ve sonrasında uluslararası bir deyim olmuştur. 20. yüzyılın sonuna doğru Fair Play’i bir toplumsal eğitim sloganı olarak kullanan kuruluşlar ortaya çıkmıştır. (www.fairplayturkiye.com sitesinden alınmıştır.)


Yarışmaya Katılım Koşulları

 1. Konu: Fair Play (Dünyada yapılan tüm spor karşılaşmalarındaki centilmenlik ve kardeşliğe mizah duygusu katılarak karikatürle çizilmesi istenmektedir.)
 2. Boyut: Kesin, 25x35 cm ebatlarını geçmeyecek ölçülerdeki kağıtlara çizilecektir.
 3. Teknik: Renkli veya siyah-beyaz olabilir. Karikatürler kurşun kalemle bırakılmamalı, pilot cinsi veya benzer mürekkepli kalemle baskı tekniğine uygun olarak çizilmelidir. Fosforlu kalemler kullanılmamalıdır.
 4. Yarışmaya yollanacak karikatürler çizenin kendi düşüncesi ve eseri olmalıdır.
 5. Karikatürler daha önce sergilenmiş ve yayınlanmış olabilir, ancak hiçbir yarışmada ödül almamış olmalıdır.
 6. Dijital baskı karikatürler kabul edilir.
 7. Yarışmacılar her karikatürün arkasına adı - soyadı, yaş, adres ve telefon bilgilerini mutlaka yazmalıdırlar.
 8. Karikatürler son gönderme tarihinden önce posta veya kargo ile yollanmalıdır. Eserler katlanmadan, rulo yapılmadan, karton arasında sağlam olarak gönderilmelidir. Belirtilen adrese elden de bırakılabilir.
 9. Yollanan karikatürler ödül alsın veya almasın, jüri tarafından seçilecekler arasından albüm, poster, sergileme veya çeşitli mekanlarda veya okullarda gösterim Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından uygulanacaktır.
 10. Albüm, eseri olanlara ücretsiz yollanacaktır.
 11. Yarışmada ödül alsın veya almasın eserler geri gönderilmez.

Katılımcılar yukarıdaki bütün şartları kabul etmiş sayılırlar.

 

Ödüller(Uluslararası -  Ulusal, 18 Yaş Üstü, Çizerler)

1. Ödül: 1000 USD + Plaket
2. Ödül: 500 USD + Plaket
3. Ödül: 250 USD + Plaket

 • Başarı plaketleri Jüri tarafından belirlenecek sayıda verilecektir.
 • Gençler Başarı Ödülleri (Ulusal - Uluslararası kategori, 18 yaş altı gençler - öğrenciler): Her biri 100 USD olan maddi ödül Jüri tarafından belirlenecek sayıda verilecektir.
 • Sponsorların çeşitli armağanları, karikatür kitapları + plaket.
 • Cafer Zorlu Özel Ödülü: Geçtiğimiz yıl yitirdiğimiz Türk karikatürünün büyük ustası, bundan önceki 9 yarışmada jüri üyesi olan Cafer Zorlu adına verilecektir.


Son Katılım Tarihi

Yarışmanın son katılım tarihi: 30 Mayıs 2014 Cuma

Jüri Üyeleri:

 • Erdoğan Arıpınar (TMOK Fair Play Komisyonu Genel Koordinatörü, EFPM 2. Başkanı - Dünya Fair Play Konseyi Üyesi)
 • Murat F. Özbay (TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı)
 • Doğan Şahin (TMOK Üyesi - EFPM Jüri Üyesi)
 • Karikatüristler: Bedri Koraman, Mesut Yavuz, Köksal Çiftçi, Sami Caner, Kamil Yavuz, Darko Drljevic (Podagorica-Karadağ), Rahim B. Asgari (Tebriz-İran)


Yarışmaya Katılım Adresi

10. UluslarArası ve Ulusal Fair Play Karikatür Yarışması

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu

Olimpiyatevi - Ataköy 34158 / İstanbul - Türkiye

Tel: 0212 560 07 07 -  Faks: 0212. 560 00 55

E-Posta ile gönderimler: fairplay.karikatur@olimpiyat.org.tr  adresine 200dpi çözünürlükten ufak olmamak koşulu ile JPG formatında yollanmalıdır.

http://www.fairplayturkiye.com

 


Türkiye’de Fair Play’in Sloganı Belli Oldu

‘İyiye, Doğruya, Güzele’

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu’nun 2014 yılında yaptığı ilk toplantıda üyeler Fair Play deyiminin alt sloganla güçlendirilmesini teklif etmişlerdi. Bu konuda yapılan çalışmalar sonucunda Türkiye’de Fair Play’in sloganı‘İyiye, Doğruya, Güzele’olarak belirlendi.

Öte yandan, 2013 Türkiye Fair Play ödüllerinin adaylık süresi sona erdi. Ön jüri 17 Mart 2014 tarihinde toplanarak ilk incelemeyi yapacak, Büyük Jüri ise 25 Mart’ta toplanarak ‘Davranış’, ‘Kariyer’ ve ‘Tanıtım’ dallarında ödül alacakları tespit edecek. Mayıs ayında gerçekleştirilecek ödül töreninde CIFP ödülleri de sahiplerine takdim edilecek.

TMOK Fair Play Komisyonu’nun 2014 programında yer alan ve üniversitelerin BESYO bölümlerini kapsayan  Fair Play kervanı ilk ziyaretini 20-22 Mart tarihlerinde Edirne Ünivesitesi’ne yapacak. Bunu yaz sezonunda Şanlıurfa ve Antalya takip edecek.


TMOK Fair Play Komisyonu BESYO Öğrencilerine Fair Play’i Anlatacak

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu, 2014‘ün ilk basın toplantısını 11 Şubat 2014 günü Olimpiyatevi’nde gerçekleştirdi. Toplantıda,  Türkiye’nin Fair Play dünyasındaki yeri ile ilgili bilgiler aktarılırken, 2014 yılında üniversitelerin Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulları ile (BESYO) gerçekleştirilecek çalışma programı açıklandı.

Türkiye genelinde üniversitelerde BESYO’ları gezerek Fair Play’i anlatacaklarını söyleyen Fair Play Komisyonu Koordinatörü Erdoğan Arıpınar, “Komisyon olarak öncelikle BESYO’larda yetişmekte olan geleceğin beden eğitimi öğretmenleri, antrenörleri ve akademisyenlerine Fair Play ruhunu aşılamayı amaçlıyoruz” dedi.

TMOK Fair Play Komisyonu bu çerçevede; 20-21 Mart’ta Edirne’de, 28-29 Nisan’da Şanlıurfa’da, 21-22 Mayıs tarihlerinde Antalya’da BESYO öğrencileri için konferanslar düzenleyecek. Sonraki tarihlerde Elazığ, Samsun ve Konya illerindeki üniversiteler de ziyaret edilerek yıl içinde toplam yedi bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Başkanlığını Murat Özbay’ın yaptığı TMOK Fair Play Komisyonu’nda, Perviz Aran Komisyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Erdoğan Arıpınar Genel Koordinatör olarak yer alıyor. Komisyonun diğer üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor:

Ali Abalı, Mehmet Atalay, Kahraman Bapçum, Semra Demirer, Haldun Domaç, Avni Erboy, Alpaslan Baki Ertekin, Dr. Kazım Gedik, Teoman Güray, Mine Kasapoğlu, Halit Kıvanç, Doğan Şahin, Yılmaz Tokatlı, Remzi Yılmaz.

Komisyon ayrıca, Türkiye genelinde Fair Play davranışlarını değerlendirmeye alıp çeşitli kategorilerde ödüller verecek.


TMOKFair Play Komisyonu BasınToplantısı

11 Şubat 2014 Salı 11:00 / Olimpiyatevi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu 2014‘ün ilk basın toplantısını 11 Şubat 2014 Salı günü (yarın) saat 11.00’de Olimpiyatevi’nde yapacak. Toplantıda  Türkiye’nin Fair Play dünyasındaki yeri ile ilgili bilgiler aktarılacak ve 2014 yılında üniversitelerin Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulları ile (BESYO) gerçekleştirilecek çalışma programı açıklanacak.

TMOK Fair Play Komisyonu’nun yeni yapısı şöyle:

Komisiyondan Sorumlu TMOKYönetim Kurulu Üyesi: Perviz Aran

Başkan: Murat Özbay

Sekreter: Doç. Dr. Bilge Donuk

Genel Koordinatör: Erdoğan Arıpınar

Üyeler: Ali Abalı,Mehmet Atalay,Kahraman Bapçum, Semra Demirer, Haldun Domaç, Avni Erboy, Alpaslan Baki Ertekin, Dr. Kazım Gedik, Teoman Güray, Mine Kasapoğlu, Halit Kıvanç, Doğan Şahin, Yılmaz Tokatlı, Remzi Yılmaz


Dünya Fair Play Konseyi Manş Fatihi Doğan Şahin’e Kariyer Dalı’nda
Şeref Diploması Verdi

Dünya Fair Play Konseyi (CIFP), Macaristan’ın Budapeşte şehrinde Hilton Otel’de gerçekleştirilen ve iki gün süren toplantılar sonucunda konseyi yeniden yapılandırırken, aynı zamanda 2013 Dünya Fair Play ödüllerinin sahiplerini belirledi.
 

Türkiye’ye 2 Kutlama Ödülü, Doğan Şahin’e Şeref Diploması

Konsey, 4 dalda aday gösterilen 47 kişi arasından yaptığı değerlendirmede, kariyer dalında Manş Fatihi Doğan Şahin’e Şeref Diploması’nı layık gördü. CIFP, Türkiye’den aday gösterilen Tanıtım Dalı’nda Doğan Kaya ve IOC Gençlik Ödülü Dalı’nda Adapazarı Yıldırım Spor Takımı’na ise kutlama mektubu verdi. Geçtiğimiz yıl, Tanıtım Dalı’nda ünlü spor yazarı Kahraman Bapçum Şeref Diploması almış, Fenerbahçe U-15 Takımı ise davranış dalında büyük ödülün sahibi olmuştu. CIFP konseyinde Türkiye’den Erdoğan Arıpınar da yer alıyor.
 

Ödül Töreni Kazan’da

CIFP Ödül töreni Tataristan’ın başkenti Kazan’da 21-24 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 


Yayınlarımız

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi - National Olympic Committee of Turkey
© 2013 Tüm Hakları Saklıdır